گروه تولیدی تحقیقاتی ایران مانو

گالری عکس

ما را در شبکه های اجتماعی پیدا کنید

مدل ایستاده

با قدرت خوب و مناسب درب های با ورودی کم

در ايام ماه رمضان افراد براي شركت در نماز جماعت، حضور در جلسات تفسير و ختم قرآن يا انجام برخي مراسم ماه مبارك، ساعات بيشتري را در مساجد و زيارتگاه‌ها مي‌گذرانند. اما در اين ميان، موضوع قابل توجه رعايت بهداشت فردي به هنگام حضور در اماكن مقدس است. متاسفانه بوي بد پا از جمله مواردي است كه در چنين مكان‌هاي بسته‌اي مي‌تواند بسيار آزاردهنده و خارج از تحمل باشد، اما پرسش اينجاست كه علت بوي بد پا چيست؟ براي رفع آن چه بايد كرد؟ هنگام حضور در اماكن مقدسي چون مساجد، زيارتگاه‌ها و نمازخانه‌ها بهتر است چه نكاتي را رعايت كنيم؟

مدل پنلی افقی

پرقدرت و مناسب درب های ورودی با تردد بالا

دلايل بوي بد پا در هر پا هزاران غدد ترشح‌كننده عرق وجود دارد كه ترشح آن خصوصا در روزهاي گرم سال بيشتر مي‌شود. معمولا اين ترشحات بي‌بو و حاوي تركيباتي چون چربي و پروتئين هستند و عملكرد اصلي آنها كمك به تهويه مناسب و ثابت نگهداشتن دماي اين عضو تا حداكثر 37 درجه سانتيگراد است. تا زماني كه شستشوي روزانه پاها خصوصا لاي انگشتان به درستي انجام شود، تعريق دردسرساز نخواهد بود، اما در صورت عدم رعايت بهداشت پا، عرق به مدت طولاني‌تري روي سطح پوست باقي مانده و باكتري و قارچ‌هايي كه روي سلول‌هاي زايد و قديمي پوست زندگي مي‌كنند از تركيبات اوليه موجود در عرق تغذيه و در اثر واكنش‌هاي شيميايي، بوي تند و زننده‌اي را به وجود مي‌آورند. حال اگر شما با همين پاي آلوده از جوراب استفاده كنيد، اين موجودات ذره‌بيني از پوست پا جدا شده و در جوراب باقي مانده و به ايجاد بوي نامطبوع منجر مي‌شوند.

مدل خانگی

مناسب برای کاربری های کوچک

در محيط‌هايي چون مساجد و زيارتگاه‌ها كه افراد بي‌شماري تردد مي‌كنند با پاي برهنه راه نرويد. زگيل كف پا، قارچ زير ناخن و لاي انگشتان، ترك و زخم پاشنه پاها و خارش انگشتان از جمله بيماري‌هاي شايعي هستند كه به راحتي در اثر تماس پاي برهنه با سطوحي كه قبلا پاهاي آلوده لمس كرده‌اند، منتقل مي‌شود. علائم ابتلا به زگيل كف پا، ايجاد يك توده سفيد يا قهوه‌اي در كف پاست كه بسيار دردناك، مسري و عفوني است و به سختي درمان مي‌شود. قارچ زير ناخن باعث تغيير رنگ ناخن به رنگ زرد يا قهوه‌اي روشن شده و ناخن را شاخي و ضخيم مي‌‌كند. زخم پاشنه پا مي‌تواند يك عفونت قارچي باشد و موجب ترك پا و دردناك شدن اين ناحيه شود. بيماري خارش انگشتان نيز در اثر آلوده شدن پاها به نوعي قارچ است كه منجر به قرمزي، پوسته‌ريزي، ترك خوردن و گاهي خشكي بين انگشتان شده و گاهي با علائمي چون زخم و تاول به كف پا نيز سرايت مي‌كند. در اثر پوشيدن كفش‌هاي كهنه و كثيف ممكن است اين بيماري از طريق باكتري‌‌ها نيز عفوني شود.

امکان اتصال

نكته ديگر كه براي بهداشت پا است ، انگشتان پا است . شستشوي روزانه از كف پا و بين انگشتان پا لازم است چرا چون عرق پا برداشته مي شود و تميز مي شود و بين انگشتان پا مستعد براي عفونت هاي قارچ و برفك هست كه اگر پيدا شد چون بين انگشتان محيط بسته اي است و به راحتي قارچ رشد مي كند بنابراين اگر شما كاري بكنيد كه كفشتان درست باشد و عرق نكنيد و روزي يكبار پا و بين انگشتان پا را بشوييد ديگر هيچ كدام از اين چيزها پيدا نمي شود . بين انگشتان پا بهتر است كه روزي يك دفعه و يا روز درميان يك دفعه با صابون هايي كه گوگرد دارند شسته شود . وقتي كه قارچ پيدا مي كنند معمولاً خارش زيادي دارند كه براي بيمار آزار دهنده است . ما بايد توصيه كنيم كه وقتي قارچ پيدا شد كفش هايش را بايد مرتباً بشويد و كفش ها را در آفتاب بگذارد و اين يك عاملي است كه كفش خراب مي شود .

پای انسان از جمله محل هایی است که بسیار بو می گیرد و غالبا در بسیاری از آقایان وجود دارد. برای اینکه بتوانید از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید

مي دانيد كه پا يكي از ارگان ها و عضو حساسي است كه تمام فشار و سنگيني وزن بدن روي آن قرار مي گيرد . بنابراين لايه هاي كف پا از نظر ضخامت تقريباً سه برابر لايه هاي بقيه قسمت هاي پوست هستند و به دليل اينكه با هرجايي ممكن است كه تماس پيدا بكنند چون عضوي است كه ممكن است روي زمين قرار بگيرد و روي سنگ قرار بگيرد و روي موكت باشد كمي لايه هاي پوست ضخيم تر است .

گاهي اوقات به دلايلي شخص ممكن است كمبود روي داشته باشد . روي يك عاملي است كه در ساختار پوست و ناخن و مو دخالت دارد . حالا به دليل بدی تغذيه باشد و سوء جذب باشد ممكن است كه شخص دچار كمبود روي شود و اين كمبود روي باعث مي شود كه پوست خشك شود و ناخن ها خشك مي شوند و مستعد عفونت هاي ناخن و قارچي و ميكروبي دور ناخن شوند و غير از اين ها ممكن است كه علائم عفونت حتي در روي انگشتان دستش پيدا بشود و در اطراف لبش پيدا شود و خشكي پوست به همه جايش سرايت كند . پس ببينيد ما بطور روزانه مي توانيم بگوييم كه اكثر افراد مي توانند در ماه بين 10 تا 15 روز ، روزي يك عدد كپسول روي مصرف كنند چون كپسول روي باعث پيشگیري از خشكي پوست و عفونت و درواقع رطوبت رساني پوست بشود .

براي مراقبت از پوست و پوست كف پا مي دانيم كه هميشه در همه مراحل و همه جا مي گويند كه پيشگيري بهتر از درمان است . ما بايد هميشه كارهايي بكنيم كه دچار عارضه اي در پا نشويم و مشكلي براي كف پا و انگشتان پا پيدا نشود چون بهبود آن خيلي مشكل است . يكي از راه هاي نگهداري از پوست كف پا براي سالم ماندن و تميز ماندن ، پوشيدن يك كفش راحت و استاندارد که تنگ و بزرگ هم نباشد . چون وقتي كه کفش بزرگ باشد فشار بدن بايد از طريق كفش انجام شود و اگر تنگ باشد راه رفتن دچار مشكل مي شود ، دچار تورم و درد و قرمزی مي شود و و چيزهاي ديگر . اخيراً كفش هاي غير استانداردي آمده كه حالا به دليل قيمت ارزان اين ها درواقع آسيب هاي زيادي به پا مي رسانند . خود كفش هاي غير استاندارد باعث عرق پا مي شود و عرق پا بوي بدي پيدا مي كند . ممكن است آن كفي كه در آن كفش كار رفته غير استاندارد باشد و در نتيجه باعث حساسيت به کف و در درازمدت سرطان هاي مختلفي در پوست ايجاد بشود .